Zimowy obóz dla ministrantów i młodzieży

 8 20200214 1304475321W dniach od 2 do 8 lutego ministranci i duszpasterstwo młodzieży naszej parafii uczestniczyli w zimowym obozie formacyjnym w Rabce Zdrój. Był to czas wspólnej integracji, poznawania pięknych zakątków Beskidu Wyspowego i Gorców, ale także czas duchowej formacji. W szczególny sposób towarzyszył nam św. Jan Paweł II. Odwiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, które jest wotum dziękczynnym za ocalenie życia papieża po zamachu 13 maja 1981 r. Odwiedziliśmy także katedrę na Wawelu oraz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Są to miejsca naznaczone wyjątkową obecnością świętego papieża. Wielkie wrażenie zrobiła na nas sutanna z dnia zamachu na życie papieża, która jest wystawiona w sanktuarium.

Poza duchowymi doświadczeniami był to także czas zmagania się z górskimi wędrówkami w zimowej aurze. We wtorek 4 lutego weszliśmy na szczyt Beskidu Wyspowego – Luboń Wielki (1022 m n.p.m.). Natomiast w czwartek 6 lutego podziwialiśmy zaśnieżone Gorce wchodząc na niewielki szczyt – Maciejową. Środa była dniem naszej wycieczki do Zakopanego, aby zwiedzić zimową stolicę Polski. Natomiast piątek był dniem powrotu do domu z całodniowym zatrzymaniem w Krakowie. Był to bardzo udany i dobrze spędzony czas, który ufamy będzie owocował jeszcze lepszą służbą na rzecz naszej parafii.

Na koniec dziękuję wszystkim uczestnikom wyjazdu za fantastyczną atmosferę, a panu inż. Maciejowi Frąckowiakowi za bezinteresowną posługę wychowawczą.