Kongregacja dekanalna

kongregacja dekanalnaW sobotę 8 czerwca w naszej parafii miała miejsce tzw. kongregacja dekanalna. Kapłani z dekanatu Poznań - Łazarz koncelebrowali Eucharystię m. in. w intencji wszystkich Parafian dekanatu, w intencji kapłanów, o nowe powołania i za zmarłych kapłanów. Dekanat Poznań - Łazarz składa się z 10 parafii. Kapłani w ciągu roku spotykają się przy okazji różnych uroczystości oraz podczas tzw. konferencji dekanalnych. Na zakończenie roku duszpasterskiego odbywa się tzw. kongregacja dekanalna, która jest okazją do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w ciągu roku. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. kanonik Sławomir Baraniak - proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża na Górczynie, zaś homilię wygłosił ks. Sebastian Galuba - wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej na osiedlu Kwiatowym. Wszystkich zgromadzonych w kościele na początku powitał ks. prałat Eugeniusz Antkowiak - proboszcz naszej parafii, który w dekanacie pełni zaszczytną funkcję Dziekana.